Princ Leka Zogu dhe bashkëshortja Elia Zaharia vizitojnë Libohovën (FOTO)

Pjesë e vizitës në jug të vendit e Pricit Leka Zogu dhe princesësh Elia Zaharia ishte edhe ndalesa në Libohovë. Ata panë nga afër Kalanë e Libohovës, sarajet e Myfid Bej Libohovës dhe më pas drekuan në një prej restoranteve të qytetit.

Gjate vizites sone ne Kalane e Libohoves, jam i mahnitur nga bukuria dhe qetesia e qytezes se Libohoves!!”, shkruan Leka në faqen e tij në Facebook, shoqëruar me disa foto.

Kjo është vizita e dytë në Libohovë e një pasardhësi të familjes mbretërore shqiptare. Në vitin 1997 gjatë trazirave për referendumin, në Libohovë ka qenë për një vizitë të shkurtër dhe Leka Zogu.

/Libohova Online/

Image may contain: 3 people, people standing, sky and outdoor

Image may contain: 8 people, people smiling, people standing, mountain, sky, outdoor and nature

Image may contain: 5 people, people smiling, mountain, sky, grass, outdoor and nature