Protesta, demokratët e Gjirokastrës ia mbathin për në Plug të Lushnjes (FOTO)

Simptazantë dhe përfaqësues të Partisë Demokratike nga Gjirokastra janë nisur sot drejt Lushnjes për të marrë pjesë në protestën e opozitës.

Ata i janë bashkuar protestuesve të tjerë nga Berati, Lushnja e Fieri, për të bllokuar rrugën tek rreth-rrotullimi i Plugut. Protestuesit brohorasin “Rama ik, Rama ik”.

Bllokim rrugës ka edhe 5 akse të tjera kombëtare.

Përshkallëzimi i protestës së opozitës, e cila kërkon qeveri teknike, vjen një ditë para se në Tiranë të mbërrijë negociatori ndërkombëtar për dialogun mes Ramës dhe Bashës.

/ArgjiroLajm.net/

Image may contain: 2 people, people standing, sunglasses, crowd, sky, outdoor and close-up

Image may contain: 2 people, people standing, crowd, sky and outdoor

Image may contain: 8 people, crowd and outdoor

Image may contain: 4 people, people standing, crowd, sky and outdoor

Image may contain: 7 people, crowd and outdoor

Image may contain: 5 people, people standing, crowd, sky and outdoor

Image may contain: 4 people, cloud, crowd, sky and outdoor

Image may contain: 2 people

Image may contain: one or more people, people sitting and close-up

Image may contain: one or more people and people sitting

Image may contain: 1 person, smiling