Publikoi videon e vdekjes së artistit në skenë, Vangjel Tavo heq nga puna kameramanin

tmp_29106-FB_IMG_1462559215181-495883095Vdekja e artistit në skenën e Festivalit të 46 të këngës për fëmijë në Gjirokastër tronditi opinionin publik edhe për shkak të rrethanave në të cilat ndodhi.

Kryetari i jurisë së këtij festivali Jorgo Roze ka humbur jetën pas dhënies së çmimit të tretë. Në ato momente janë tronditur të gjithë spektatorët dhe pjesëmarrësit në skenë. Nuk dihen shkaqet e vdekjes, por dyshohet të ketë qenë atak kardiak. Publikimi i videos që tregonte momentin e rrëzimit të tij në skenë solli shumë polemika dhe ai që e ka paguar më shtrenjtë nga kjo është kameramani.

Një qytetar nga Gjirokastra shprehet se kameramani i ka prindërit të sëmurë dhe nxjerrja e pamjeve solli vendimin e pushimit nga puna. Sipas tij, shkak për këtë është bërë Vangjel Tavo, i cili ka marrë administrimin e televizionit lokal./jetaoshqef.al

Ja mesazhi i raportuesit:

cats