Rama kapet ‘mat’, shihni çfarë thotë për gjirokastritët (VIDEO)

Barsaletat dhe batutat për gjirokastritët, sa i përket pjesës së kursimit, janë të shumta dhe mjaft popullore.

Nuk bën përjashtim as kryeministri Edi Rama, i cili  gjatë takimeve elektorale, por edhe dëgjesave publike i ka përdorur me humor disa barsaleta.

Shihni në videon më poshtë, teksa kryeministri i thontë Pandeli Majkos “ti qenke një çingun Gjirokastre”. Humor bën edhe me zv.ministren e Brendshme, Elona Gjebrea, e cila është gjithashtu nga Gjirokastra.