Renditja/ Shqipëria më e mira e vendeve të treta

setghShqipëria me pikën që ka marrë ndaj Danimarkës, vazhdon të jetë në pozitën e tretë, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar se kundërshtari. Shqipëria është në pozitë të mirë për kualifikim në Euro 2016. Në Grupin I, pas barazimit me Danimarkën, kuqezinjtë janë ngjitur në kuotën e 11 pikëve.

Aq kanë edhe danezët, por Portugalia kryeson me 12. Shqipëria ka një ndeshje më pak të zhvilluar se Danimarka, para duelit me Portugalinë të hënën. Shqipëria mbetet kombëtarja më e mirë e vendeve të treta dhe ne kete pozicion ne kualifikohemi direkt. Jemi 11 pike sa Hungaria , por Hungaria ka nje ndeshje me shume persa i perket kundershtarve te vendeve te treta.

sxfcdg