Ribery largohet përfundimisht nga ekipi përfaqësues i Francës

BAYERN-WERDER-1-575x350Franck Ribéry ka rikonfirmuar perfundimisht largimin nga ekipi perfaqesues i Frances, duke fashitur shpresat per rikthimin e tij pas deklaratave te agjentit te tij, Jean-Pierre Bernès dhe seleksionerit Didier Deschamps.

A deklaroi ne nje interviste per revisten gjermane Kicker, se “ka ardhur fundi im me ekipin perfaqesues te Frances”.

Lojtari i Bayern Munich theksoi se nuk ka “asnje” nostalgji per Euro-2016 qe do te organizohet ne France: “do te preokupohem me shume per vehten, si dhe per familjen time”, u shpreh ai.

31-vjeçari Ribéry tha se “statusi i tij tek Bayern nuk ka ndryshuar” edhe me nisjen e sezonit te tete me ekipin bavarez.

“Une vazhdoj te jem nje lojtar i rendesishem, duke synuar qe te fitoj trofe”, kembenguli N.7 bavarez.