Rikthehet i ftohti, ulen temperaturat në fundjavë

Sipas Meteoalb, oret vijuese do te dominohen nga moti i kthjellet dhe vranesira te lehta.

Neser vranesirat do te jene me teper te pranishme duke rrezikuar ne jug te vendit reshje te izoluara shiu e debore ne juglindje.

Dita e premte si edhe fundjava do te dominohen nga moti i kthjellet POR i ftohte.

Temperaturat e ajrit do te variojne: zonat malore, minimalet nga -13 ne -5 dhe maksimalet nga -3 der ne 2 grade C.

Bregdeti dhe zonat e uleta nga -2 ne 3 grade dhe maksimalet nga 7 deri ne 12 grade C.