Rrëfehet mamaja e Ronaldos: Ja sekreti që mban ylli i Realit

ro11-300x294Një prezantuese televizive portugueze deklaroi në fund të vitit të kaluar se ylli i Real Madridit, i kishte kaluar Krishtlindjet në Miami, kështu që ai mund të zgjerohet me familjen e tij. Djali i tij, Cristianinho, pesë vjeç, u tha se ka lindur në një klinikë private në SHBA, me bashkëpunimin e një nëne meksikane zëvendësuese.

Mamaja e CR7, Dolores Aveiro, ka zbuluar në një biografi të miratuar prej saj, të botuar në korrik 2014 në Portugali, se ajo e kishte pritur nipin në një spital privat në Florida.

E pyetur për nisjen në Spanjë dhe në qoftë se djali i saj ishte duke shkuar për ta bërë atë sërish gjyshe, ajo tha: “Jo. Ndoshta një ditë, por jo tani”.

Në një referencë të qartë, në fakt, përpara ndarjes së tij të dhimbshme nga e dashura ruse, në janar të vitit të kaluar, me të cilën kishte kaluar pesë vjet, Irina Shayk, ajo shtoi: “Do të ishte një mrekulli”.

Dolores Aveiro, 61-vjeçare, rrëfen në librin me titull “Mother Courage” se u përpoq ta abortonte yllin e futbollit para se ta lindtte.

Ajo pranon se kishte zgjedhur një “recetë” shtëpiake për abortin, që përfshinte birrë të ngrohtë, por një mjek refuzoi ta ndihmonte në ndërprerjen e shtatzënisë së saj.

Ajo e rrëfeu këtë moment, kur libri i shkruar nga Paulo Sousa Costa u publikua në Portugali: “Cristiano, më tha, kur mori vesh: Ju, mama, keni dashur të më abortoni, por tani jam unë, që po e mbaj shtëpinë”.

Dolores Aveiro, e cila mundi kancerin e gjirit, pasi u diagnostikua me këtë sëmundje në vitin 2007, diplomatikisht anashkaloi pyetjet në lidhje me jetën dashurore të djalit të saj.

Sulmuesi, i cili mungoi në gjysmëfinalen e parë të Ligës së kampioneve, kundër Manchester City, për shkak të lëndimit, ka qenë i lidhur me një varg vajzash të bukura, duke përfshirë një zonjë meksikane, trashëgimtare e “Chloe Green”.

Mamaja e CR7, Dolores Aveiro, këmbënguli: “Unë nuk dëgjoj se çfarë thonë mediat për të. Jam këtu për të folur për librin tim, jo për femrat, me të cilat Cristiano ka qenë i lidhur. Kjo nuk është diçka që e vuaj, sepse Cristiano ka për të jetuar jetën e tij. Ai është një djalë shumë i mirë dhe një person që e bën familjen të sigurt. Falë tij, nuk na mungon asgjë”.

Ronaldo tronditi botën në korrik 2010, duke njoftuar në Twitter dhe Facebook se ishte bërë baba. Duke folur për momentin kur Cristiano i tha asaj se do të bëhet baba, Dolores thotë në librin e saj: “Unë do të kem një fëmijë dhe dua që ju të më ndihmoni për ta edukuar atë, t’i jepni atë dashuri, sikurse ma keni dhënë gjithmonë mua, vëllezërve dhe motrave të mia. Nëna e foshnjës nuk do të jetë e njohur”.

Mamaja e Ronaldos, burri i së cilës, Dinis, vdiq si pasojë e konsumimit të alkoolit, nga sëmundje e mëlçisë në shtator 2005, tani jeton në afërsi me djalin e saj, në një zonë VIP në Madrid, ku Gareth Bale, gjithashtu, ka një shtëpi, në mënyrë që të mund ta ndihmojë në rritjen e Cristianinho

Familja e Cristianos ka refuzuar gjithmonë për të diskutuar nëse djali i tyre ka lindur me një mama zëvendësuese.

Duke folur në korrik të vitit 2014, motra më të vjetër e Cristianos, Elma pranoi: “Cristianinho ndonjëherë na pyet për nënën e tij. Pasi i thashë se është në qiell, vëllai dhe nëna ime nuk e pëlqyen këtë dhe më porositën të mos e përsërisja. Ne tani i themi se nëna e tij ka shkuar për udhëtim. Ai na shikon i heshtur, harron në lidhje me të dhe nuk pyet më”.