Seks-skandali/ Reagon ministri i Drejtësisë: Të shkarkohet kreu i Gjykatës Gjirokastër, të hetohet penalisht

manjani-2Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar menjëherë pas materialit të transmetuar ne emisionin “Stop” në TV Klan.

Ministri Manjani vlereson se ngjarja e transmetuar audio është shokuese dhe e papranueshme per figuren e çdo zyrtari aq me teper gjykates.

Manjani i ka kerkuar menjehere KLD ta shkarkoje gjyqtarin Guximtar Boci nga detyra e Kryetarit te Gjykates Gjirokaster, si dhe ta pezulloje si gjyqtar.

Ministri kërkon qe KLD te filloje procedurat e inspektimit per procedim disiplinor dhe te nxise prokurorine te filloje hetimin penal.