Shpallen zyrtarisht tre kandidatët për Topin e Artë

article-2260694-16DFEC9C000005DC-747_634x423Zyrtarisht FIFA ka shpallur sot tre kandidatët për fitues të cmimit “Topi i Artë”. Ronaldos dhe Messit është bashkuar edhe një tjetër futbollist i Barcelonës, Neymar. Favorit për këtë cmimi është padyshim Lionel Messi.

Ai ka fituar Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit dhe kampionatin spanjoll.

Shpallja e fituesit bëhet në janar të vitit 2016, ndërsa në votim marrin pjesë gazetarët sportiv dhe përfaqësues të kombëtareve