Shqipëri- Kosovë, përballje më 13 Nëntor

Capture228Një ndeshje miqësore mes përfaqësueses shqiptare të futbollit dhe asaj të Kosovës do të zhvillohet më datë 13 nëntor.

Artan Govori, përfaqësues i Federatës së Futbollit të Kosovës tha se ndeshja do të luhet në stadiumin e Prishtinës më 13 nëntor, ora 14:00.

Kjo ndeshje eshte nder te tjera edhe nje menyre per te festuar gjithashtu ne Kosove kualifikimin e Kombetares shqiptare ne “Euro 2016” ne France.