Shqiptari që pret koka njerëzish në Siri ( +18 Foto)

Janë foto që prej dy ditësh po bëjnë xhiron e botës. Shihet shqiptari nga Kosova, Lavdrim Muhaxherri teksa i pret kokën një robi lufte në Siri. Fotot kanë ngjallur edhe një debat të madh në rrjetet sociale. Shqiptari nga Kosova prej kohësh lufton në Siri dhe ëahtë një anëtarët e organizatës terroriste ISIS, e cila lufton për të ashtuquajturin “Shteti Islamik i Shamit”. Muhaxherri i ka postuar në faqen e tij në Facebook këto foto, teksa i kishte vendosur mbishkrimin “Allahu Ekber”. Para disa kohësh ai bënte thirrje për “Xhihad” dhe grisi pasaportën e Republikës së Kosovës. Çuditërisht, familjarët e tij në Kosovë, të pyetur nga mediat sot, kanë thënë ndër të tjera: “Djalë më të mirë në Kosovë nuk ka”.

koka-1406645199