Tentoi të përdhunojë 16‐vjeçaren e martuar, arrestohet 32‐vjeçari

­wrongful-arrest-compensationNjë 32-­vjeçar në Delvinë është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një 16­-vjeçare, siç shkruan sot Gazeta Panorama.

Sipas autoriteteve zyrtare, në pranga ka rënë shtetasi Dashamir Shahini, 32 vjeç, lindur në Krujë dhe banues në Korçë.

Bëhet me dije se 32 ­vjeçari, pjesëtar i komunitetit rom, sot rreth orës 13:00, ka tentuar të përdhunojë shtetasen me iniciale B.M, 16 ­vjeç, e cila rezulton të jetë e martuar