Tepelena e “Lazaratizuar”, asgjësohen 4 parcela të tjera me kanabis

policia-korr-drogen-1024x576Efektivat e Komisariatit të Policisë  Tepelenë, në vijim të kontrollit të teritorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, zbulimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit  të bimëve narkotike, gjatë orëve të mbasdites së ditës së djeshme , kanë asgjesuar 3150 rrënjë bimë narkotike e llojit cannabis sativa.

Lenda narkotike ishte kultivuar midis fshatit Dorëz dhe lumit Vjosë.

Ajo ishte mbjellë në 4 parcela. Policia po punon për idenftifikimin dhe kapjen e kultivuesve. Materialet i kalojnë Prokurorisë së Gjirokastrës.