Tepelene, policia asgjeson 21 bime kanabis, pranga kultivuesit

10628285_307345499437283_245429283416483875_nNe vijim te goditjeve te njepasnjeshme te zhviIlluara nga efektivat e Komisariatit te Policise Tepelene ne drejtim te kultvimit te bimeve narkotike, ku gjate tre muajve te fundit jane zhvilluar nje sere operacionesh te koduara ku jane asgjesuar mbi 35 mije bime e fidane Canabis Sativa , nje tjeter rast eshte goditur gjate dites se djeshme dhe konkretisht:

Rreth ores 13.00 , te dates 20.08.2014, ne Tepelene, ne afresi te lumit Bence, ne brendesi te rrethimit te stalles se derrave prone e shtetasit B.M. , banues ne Tepelene , jane evidentuar 21 bime narkotike te kultivuara , te cilat varionin mbi dy metra lartesi, ku disa prej tyre ishin shkulur nga vete i zoti.

Bimet narkotike jane asgjesuar ne vend me ane te djegies , ku disa prej tyre dhe bimet e shkulura jane sekuestruar ne cilesine e proves materiale.

Arrestimi i tij u be per vepren penale te Kultivimit te Bimeve Narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Gjirokaster per veprime te metejshme