Tragjike, vdes në skenën e festivalit të fëmijëve klarinetisti Jorgo Roze

tmp_29106-FB_IMG_1462559215181-495883095Nje ngjarje e dhimbshme dhe e pazakonte ka ndodhur e festivalin e 46-te te kenges per femije ne Gjirokaster.

Kryetari i jurise Jorgo Roze humb jeten ne skene fill pas dhenies se cmimit te trete, pa arritur te ndaje cmimet e tjera.

Ngjarja e rende ka tronditur spektatoret dhe pjesemarresit e pranishem. Për momentin nuk dihen shkaqet e vdekjes, por dyshohet për atak kardiak.

Klarinetisti dhe muzikanti i talentuar Jorgo Roze, është njëri prej intelektualëve më të nderuar të fushës së artit e kulturës.