Transportonte kanabis me djalin, arrestohet punonjësi i burgut të Bënçës

tmp_10039-Policia-shqiptare-1-620x358-1077803411Nga Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

Gjolek Harizi, 44 vjeç, banues në fshatin Izvor, Memaliaj (Punonjës i IEVP Tepelenë ). Irdi Harizi, 22 vjeç, banues në fshatin Izvor, Tepelenë, pasi:

Në vendin e quajtur “Kthesa e Luftinjës”, Memaliaj nga kontrolli i ushtruar në mjetin tip “Benz”, me targa AA 724 KM, që drejtohej nga shtetasi Gjolek Harizi, u gjetën dhe u sekuestruan 40 bimë të kultivuara në kubik të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Materialet në ngarkim të këtyre dy shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.