Tritan Shehu futet në auto-servise: Ne s’do e përziejmë më naftën (FOTO)

Tritan Shehu, kandiati për deputet i PD-së në Gjirokastër, ka vijuar takimet elekorale në disa biznese pranë Urës së Lumit. Ai ngre si shqetësim çmimin e lartë në naftës, për të cilin fajëson Edi Ramën dhe thotë se në “Republikën e re” nafta do të shitet me çmim më të ulët. Ja çfarë shkruan Shehu në Facebook.

“Cmimet me te larta ne Rajon si pasoje e takses “Rama”. Skarciteti i këtij produkti bën që jo pak qytetarë, për të shmangur dëmtimin e makinave të tyre preferojnë të shkojnë deri në Janinë për t’u furnizuar duke refuzuar mallin që u ofrohet në tregun lokal. Siç na thanë në auto-servise, 2 në 3 makina dëmtohen çdo ditë nga cilësia e dobët e karburantit. KJO VJEN PER SHKAK TE PERZJERJES ME NAFTEN E DOBET, “KONTROLLEVE” E VEPRIMTARISE KORRUPTIVE. NESER nafta do shitet ne Shqiperi me cmimin me te ulet ne Rajon. Perzjerja e korupsioni duhet të marrë FUND, sepse dëmton rëndë ekonominë e qytetarëve dhe biznesit. Gjirokastra e Republikës së Re do t’i japë fund skemës korruptive, mashtruese dhe abuzive të oligarkëve të naftës.

Image may contain: 2 people, people standing

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and outdoor

Image may contain: 1 person, standing, sky and outdoor

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: 2 people, people standing and indoor

Image may contain: 1 person, standing and outdoor