Tronditet sërish nga tërmeti Libohova e Gjirokastra, njerëzit dalin nga shtëpitë

tmp_4718-auto_termet14766452032-1190930796Një tjetër tërmet ka goditur qytetin e Gjirokastrës, Libohovën, Dropullin dhe gjithë jugun e vendit mesnatën e sotme, teksa nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

Lëkundjet sizmike kanë trembur sërish njerëzit, ndërsa disa prej tyre kanë dalë përsëri nga banesa të alarmuar nga lëkundje të tjera të mundshme.

Epiqendra ka qenë në Janinë të Greqisë me magnitudë 4.5 ballë.

Pak ditë më parë, Gjirokastra u godit nga një tërmet i fortë, epiqendra e të cilit ishte përsëri në Janinë.

tmp_4718-auto_aseismos201476913523259907398