Tundet Gjirokastra, tërmet 3.7 ballë

Një tërmet është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastër. Lëkundjet e tërmetit kanë qenë të forta duke shkaktuar panik te banorët. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi dhe ka pasur nje magnitudë 3. 7 ballë, por fatmirësisht nuk raportohet për demë në njerëz apo materiale.