Vuri zjarr në kullotën e tij, kallëzohet në Prokurori 61-vjeçari nga Mashkullora

Një 61-vjeçar nga fshati Mashkullor është proceduar penalisht nga policia pasi dyshohet se në datën 13.08.2017, rreth orës 21:00, në vendin e quajtur “Gjon Bardh”, në fshatin Mashkullorë, në kullotën e tij, ka vendosur zjarr dhe për pasojë janë djegur 2 dynym me bar dhe shkurre.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Gjirokastër.