Zbulohen çanta me kanabis në Pogon, trafikantët ia mbathin nëpër male

Policia greke ka gjetur gjatë patrullimeve të saj një çante me 20 kg drogë të llojit marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Sipas informacioneve droga ishte futur në një çantë, dhe më pas u braktis në një zonë pyjore në Neohori të Pogonit, në Janinë.

Sipas dyshimeve trafikantët kanë pikasur policinë dhe më pas kanë braktisur drogën duke u larguar me shpejtësi. Sakaq, policia greke po vijon kontrollet në zonë dhe po punon për kapjen e poseduesve të lëndës narkotike.

Sipas informacioneve te medias greke dhe të policisë së ketij vendi ka patur një shtim të trafikimit të drogës nga kufiri i gjelber me Greqinë nga Shqipëria.