Zbulohet vrasësi i turistëve çekë. Kishte dalë nga burgu para një muaji [FOTO]

IMG-20150705-WA0001Policia ka arrestuar autorin e vrasjes se ciftit cek ne Dukagjin.Ai eshte 20- vjecari Sokol Fran Mjacaj, fotot e te cilit i shihni me poshte. Mbi 350 police rrethuan zonen e Grudes ne Shkoder dhe kryen arrestimin e tij. Por Sokol Mjacaj nuk eshte i panjohur per drejtesine dhe policine. Ne vitin 2010, ai ishte bashkepunetore ne torturimin dhe vrasjen e nje djali 13-vjecar. Pasi Gjykata e Shkalles se Pare ne Shkoder e denoi me 10 vite burg, Gjykata e Apelit i ul 5 vite. Sokol Fran Mjacaj kishte dale nga burgu para nje muaji. Qellimi i vrasjes se turisteve ceke ishte grabitja e makines se tyre.