Po me tabelat ç’kanë?! (Foto)

Po me tabelat ç’kanë?! (Foto)

Teksa lë pas rrugën e Libohovës dhe ndërkohë je në kryqëzimin e Sofratikës, i cili të fut në autostradën Gjirokastër- Kakavijë, të shfaqet para një tabelë me mbishkrime në të dy gjuhët, shqip dhe greqisht. Normale sepse kemi të bëjmë me një zonë të banuar nga minoriteti grek. Por siç shihet, mbi tabelë është tentuar […]

Horoskopi, 30 korrik 2014

Dashi Do ta keni vërtet të vështirë të mbani ritmet tuaja të zakonshme, edhe pse Merkuri ju favorizon në këtë aspekt. Ndoshta është mirë që të merreni me gjërat që i keni lënë prek kohësh pas dore. Demi Duke pasur një numër yjesh të favorshëm, sot mund të jetë një ditë e mbarë në planin […]

Ndarja e re, Zagoria kundër bashkimit me Libohovën

Ndarja e re, Zagoria kundër bashkimit me Libohovën

Me ndarjen e re administrative dhe territoriale, siç është vendosur tashmë dhe që do të votohet në Kuvend të enjtën, komuna e Zagorisë do të shkrihet si njësi vendore për t’ju bashkëngjitur Bashkisë Libohovë. Por duket se ky variant nuk është mirëpritur prej banorëve të kësaj zone. Arsyet e kësaj kundërshtie, s’kanë fare të ngjarë […]

Arrestohet nga policia sepse bënte plazh nudo në Gjirin e Lalzit

Kishte zgjedhur të bënte plazh nudo, në një nga plazhet më të populluara dhe me të njohura në bregdetin shqiptar, por është arrestuar nga policia. Policia e Durrësit bën me dije se ka arrestuar 33-vjeçarin me iniciale A.S pasi u kap duke bërë plazh nudo në Gjirin e Lalzit. I riu u denoncua në polici nga […]

Matura Shteterore, 6.7 nota mesatare. Sot publikohet A2

Teksa ishte duke raportuar ne Komisionin Parlamentar te Arsimit dhe Medias per Maturen Shteterore, ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla tha se tashme ky proces eshte larguar nga pazaret dhe shitja e tezes rrugeve si dhe jane penalizuar ata qe tentuan te kopjojne, nderkohe qe eshte berr kallezim penal per disa mesues. Sipas saj […]

Zhbllokohet levizja ne Kakavije, riparohet defekti ne sistemin kompjuterik

Zhbllokohet pika kufitare e Kakavijës, pas riparimit të defektit në sistemin kompjuterik. Mësohet se tashmë ka rinisur lëvizja e automjeteve dhe udhëtarëve në palën greke. Sistemi kompjuterik u rregullua në orët e para të mëngjesit.Një defekt në sistemin kompjuterik të palës greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës bllokoi kalimin e shtetasve shqiptarë pa […]

Ne shtator nis Censusi per Lazaratin

Ne shtator nis Censusi per Lazaratin

Census në Lazarat. Ky është plan-projekti që Ministria e Brendshme ka bërë gati për në fshatin e shumëpërfolur, pas operacionit të suksesshëm të forcave blu për asgjësimin e lëndës narkotike. Burime nga Ministria e Brendshme bëjnë me dije per Gazeten Shqiptare, se plani ka kohë që është menduar dhe projektuar, por ende nuk është finalizuar. […]

Horoskopi, 29 korrik 2014

Dashi Një kuadër yjor pozitiv duket se vjen në një moment të përshtatshëm për të hedhur një hap vendimtar apo për të filluar një aktivitet të ri. Kush ka kohë të mos prehë kohë, thotë një proverb.. Demi Aftësia juaj për të daklë nga situata dhe vendosmëria do t’ju ndihmojnë për të kaluar lehtësisht një […]