Gjirokastra bëhet me teatër të ri, flasin aktorët: Për ne ka qenë një ëndërr, deri më tani kemi pasur një teatër që kryeministri e quante frigorifer (VIDEO)

Gjirokastra bëhet me teatër të ri, flasin aktorët: Për ne ka qenë një ëndërr, deri më tani kemi pasur një teatër që kryeministri e quante frigorifer (VIDEO)

Teatri “Zihni Sako” në Gjirokastër po rikonstruktohet. Punimet kanë nisur disa muaj më parë dhe janë afër përfundimit. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe njëkohësisht drejtuesi politik i PS-së në qarkun Gjirokastër ka publikuar pamjet nga kantieri. Në video flasin edhe regjisori Vasillaq Cuklla dhe aktori i ri Aleksandër Kondi. Teatri “Zihni Sako” në Gjirokastër […]

Albin Kurti vijon fushatën në Shqipëri, viziton Gjirokastrën dhe nderon Çerçiz Topullin

Albin Kurti vijon fushatën në Shqipëri, viziton Gjirokastrën dhe nderon Çerçiz Topullin

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, njëherësh kreu i Lëvizjes Vetëvendosje vijon përfshirjen në fushatën elektorale në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm ai ishte në Gjirokastër në mbështetje të kandidatit për deputet të VV në këtë qark, Kreshnik Merxhani. Albin Kurti vendosi kurora me lule në shtatoren e Çerçiz Topullit. Kujtojmë se dje Kurti prezantoi […]

Nis vaksinimi i të moshuarve mbi 90 vjeç në Gjirokastër

Nis vaksinimi i të moshuarve mbi 90 vjeç në Gjirokastër

Ka nisur sot vaksinimi kundër koronavirusit në qytetin e Gjirokastrës. Bëhet me dije se sot do të vaksinohen persona mbi 90-vjeç. Mësohet se sot në Gjirokastër 70 persona mbi moshën 90-vjeç do të marrin dozën e parë të vaksinës Pfizer. Deri më tani rreth 15 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër koronavirusit në të gjithë vendin […]

Afera 100 mijë euro me drejtorin e spitalit të Gjirokastrës, Kosova denoncon Genc Rulin: Më mori në telefon dhe më tha ai është njeriu im, po t’i bësh gjë atij zëre se ma ka bërë mua (VIDEO)

Afera 100 mijë euro me drejtorin e spitalit të Gjirokastrës, Kosova denoncon Genc Rulin: Më mori në telefon dhe më tha ai është njeriu im, po t’i bësh gjë atij zëre se ma ka bërë mua (VIDEO)

Halim Kosova ka bërë një tjetër denoncim të fortë mbrëmë për një vjedhje në spitalin e Gjirokastrës gjatë qeverisjes së PD-së. Ai ka treguar se si Genc Ruli ndërhyri për të mbrojtur drejtorin e spitalit për një aferë rreth 100 mijë euro. Ruli në atë periudhë ishte drejtuesi i listës së kandidatëve të PD-së në Gjirokastër […]

Akuza të forta për kreun e PD në Gjirokastër/ Halim Kosova: Tritan Shehu më ndërhyri për një tender korruptiv 500 mijë dollarë (VIDEO)

Akuza të forta për kreun e PD në Gjirokastër/ Halim Kosova: Tritan Shehu më ndërhyri për një tender korruptiv 500 mijë dollarë (VIDEO)

Dy denoncime të forta ka bërë mbrëmë ish-ministri i Sali Berishës për shëndetësinë në fund të mandatit të dytë të PD-së në vitin 2013, Halim Kosova. Akuza të drejtuara ndaj 2 personazheve që janë sot ndër drejtuesit kryesorë të ekipit të Lulzim Bashës në PD dhe figura të rëndësishme për zgjedhjet e 25 prillit. Mjeku […]

Pas karrierës si futbollist rikthehet në Gjirokastër me bashkëshorten greke, njihuni me historinë e Gjergji Dhimës dhe ‘Black Rose’ (VIDEO)

Pas karrierës si futbollist rikthehet në Gjirokastër me bashkëshorten greke, njihuni me historinë e Gjergji Dhimës dhe ‘Black Rose’ (VIDEO)

Një ish-futbollist që ka luajtur për vite me radhë në Greqi është kthyer së fundi në Gjirokastër për të investuar në pronën e tij. Historinë e Gjergji Dhimës e ka publikuar në faqen e tij ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, njëherazi edhe deputet i Gjirokastrës. Sipas tij nëse nuk do të ishte bërë restaurimi i […]

60 raste të reja me Covid në qarkun Gjirokastër, mes tyre 5 në Libohovë

60 raste të reja me Covid në qarkun Gjirokastër, mes tyre 5 në Libohovë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19. Sot procesi i vaksinimit vijon të shtrihet në […]

Në kujtim të Ismetit dhe Selfos, qirinj dhe lule në vendin ku humbën jetën dy elektriçistët (FOTO)

Në kujtim të Ismetit dhe Selfos, qirinj dhe lule në vendin ku humbën jetën dy elektriçistët (FOTO)

Një ditë pasi i përcollën për në banesën e fundit, disa punonjës të OSHEE Gjirokastër zhvilluan mbrëmjen e sotme homazhe në vendin ku humbën jetën tragjikisht elektriçistët Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj. Ata ndezën qirinj për kolegët e tyre të ndjerë pranë lumit Drino, aty ku dy elektriçistët tentuan të kalonin me automjetin e tyre, […]

59 raste të reja me Covid në qarkun Gjirokastër, ndërrojnë jetë dy pacientë

59 raste të reja me Covid në qarkun Gjirokastër, ndërrojnë jetë dy pacientë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1128 të vaksinuar, 3848 testime, 930 të shëruar, 1071 raste të reja dhe 19 humbje jetë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, […]

Drejtori i Gjendjes Civile thirrje nga Gjirokastra: Aplikoni për rinovimin e kartës së identitetit (VIDEO)

Drejtori i Gjendjes Civile thirrje nga Gjirokastra: Aplikoni për rinovimin e kartës së identitetit (VIDEO)

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile Bledar Doracaj, së bashku me Nënkryetarin e Bashkisë Gjirokastër, Ylli Muho inspektuan zyrën e aplikimit për dokumente identiteti. Ata u bënë thirrje të gjithë qytetarëve të Gjirokastrës dhe jo vetëm, të aplikojnë për pajisjen me dokumentin e rinovuar pa humbur kohë. Njoftimi i Ministrise se Brendshme ➡️ Nënkryetari i […]

1 2 3 582