Horoskopi, 21 korrik 2014

Dashi Janë shumë planetë në lëvizja, çka përcakton edhe një farë paqëndueshmërie gjatë ditës së sotme, që në aspektin ekonomik mund të jetë jo edhe aq pozitive, me gjithë mbështetjen e Jupiterit. Demi Edhe të lindurit e kësaj shenje do të përfshihen në ‘vorbulla” virtuale lëvizjesh planetare, të cilat, gjithsesi do të jenë pozitive e […]

Kakavijë, hapet Zyra e Informimit Turistik

 Agjensia Kombëtare e Turizmit në bashkëpunim me Bashkinë e   Gjirokastrës dhe Bashkinë Janinë, inaguruan sot në pikët kufitare të Kakavijës një zyrë informacioni turistik. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast merrnin pjesë drejtoresha e Agjensisë Kombëtare të Turizmit, Julinda Dhamo, kreu i Bashkisë Gjirokastër, Flamur Bime si dhe kryebashkiaku i Janinës Filipos Filios. […]

Tjeter kallezim penal per Dasho Alikon dhe dy kryepleq te Lazaratit

Dashnor Aliko, kryetari i Komunës Lazarat kallëzohet serish penalisht në prokurori edhe për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”, bashkë me dy kryepleq të zonës. Kallëzimi për kryetarin e Komunës Lazarat, vjen vetëm pak kohë pasi Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së SHtetit e denoncoi atë në Prokurori për Krime të Rënda, si njërin nga “kapot” […]

Horoskopi, 20 korrik 2014

Dashi Parashikohet një ditë me përgjithësisht pozitive për të gjithë të lindurit e kësaj shenje, sidomos ata të dekadës së parë.Një sukses personal do t’ju bëjë me fletë, ndërsa erosi në kuota të larta.   Demi Nën një qiell kaq të ngarkuar do të ishte kohë e humbur të kërkonit qetësi, aq më tepër kur […]

Pas policisë, në Lazarat “hyjnë” bluzat e bardha

Pas  rendit dhe qetësisë 4500 banorët e Lazaratit kanë tashmë një qendër të re shëndetësore. Ministria e Shëndetësisë ka restauruar Poliklinikën e fshatit, e cila tashmë mund të ofrojë të gjitha shërbimet shëndetësore të parësorit. Ministri Beqaj ka qenë në Lazarat, ku dhe premtoi fuqizimin e shërbimit parësor në të gjithë vendin. “Pas stabilizimit të […]

Zgjidhet kryesia e re e shoqatës “Lunxhëria”

Zgjidhet kryesia e re e shoqatës “Lunxhëria”

Shoqata atdhetare kulturore “Lunxhëria” zgjodhi sot kryesinë e saj të re. Në  mbledhjen e sotme të asamblesë së kësaj shoqate, u bë  edhe konstituimi i kryesisë , qendra e së cilës do të jetë në  Gjirokastër. Mes 21 emrave, në  përfundim të  zgjedhjeve, kryetar i kryesisë  është zgjedhur Koço Vasili, nënkryetar Kristaq Lefteri dhe sekretar […]