Autobusa falas nga Gjirokastra për në Cepo, panair dhe këngë polifonike, çfarë do të ndodhë nesër në hapjen e rrugës Kardhiq-Delvinë

Autobusa falas nga Gjirokastra për në Cepo, panair dhe këngë polifonike, çfarë do të ndodhë nesër në hapjen e rrugës Kardhiq-Delvinë

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, ka bërë një ftesë publike për të marrë pjesë nesër në ceremoninë e hapjes së tunelit të Skërficës, pjesa e fundit aksit Kardhiq-Delvinë. “Pritja e gjatë për finalizimin e rrugës që afron Gjirokastrën me Sarandën dhe çliron potenciale të jashtëzakonshme zhvillimi merr fund nesër me hapjen e tunelit të Skërficës. […]

Rrahu bashkëjetuesen dhe djalin e saj, pranga 49-vjeçarit në Gjirokastër

Rrahu bashkëjetuesen dhe djalin e saj, pranga 49-vjeçarit në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 49-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij dhe djalit të saj të mitur. “Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin K. R., 49 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në banesën e tij, në lagjen “Punëtori”, […]

Goditet me sende të forta një oficer policie në Gjirokastër, mbërrin në spital në gjendje të rëndë (Emri)

Goditet me sende të forta një oficer policie në Gjirokastër, mbërrin në spital në gjendje të rëndë (Emri)

Sokrat Muho me detyrë efektiv policie në Gjirokatës, është goditur me levë në kokë. Ky i fundit është transportuar për në urgjencën e spitalit në Gjirokastër në gjendje të rëndë.  Mësohet se ai ka pasur debate me tre bashkëfshatarët e tij nga fshati Progonat i Tepelenës dhe sot ata i kanë nxjerrë inatin duke e […]

I mori jetën të riut nga Dropulli, arrestohet shoferi nga Gjirokastra

I mori jetën të riut nga Dropulli, arrestohet shoferi nga Gjirokastra

Për aksidentin tragjik të mbërmjes së kaluar në rrugën Gjirokastër-Kakavijë, pranë fshatit Vrisera ku humbi jetën 32-vjeçari Llambi Çamati, policia njofton se ka arrestuar drejtuesin e makinës “Benz” e cila përplasin zetorin me të cilin lëvizte i riu nga Dropulli. “U arrestua në flagrancë shtetasi I. M., 41 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi duke drejtuar […]

Një infermiere dhe një inspektor AKU-je, bashkëkryetar të PS Libohovë

Një infermiere dhe një inspektor AKU-je, bashkëkryetar të PS Libohovë

Ndryshe nga socialistët në Bashkinë Gjirokastër, në Libohovë nuk ka pasur shumë interes për të kandiduar për drejtimin e PS-së. Në përfundim të afatit zyrtar të aplikimeve mësohet se janë vetëm dy emra që kanë shprehur interes: Dhurata Demiri dhe Jani Memo. Sipas formulës së prezantuar më herët në rastet kur janë vetëm dy kandidatura, […]

Aksident tragjik në Dropull, ndërron jetë 32-vjeçari

Aksident tragjik në Dropull, ndërron jetë 32-vjeçari

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në afërsi të Pikës Kufitare të Kakavijës në afërsi të urës tek kryqezimi në drejtim të fshatit Vrisera. Një autoveturë tip Mercedez-Benz ka përplasur një zetor. Burime konfirmojnë se përplasja ka qenë shumë e fortë pasi ‘Xhipi’ ka qenë me shpejtësi, ndërsa zetori […]

“Nëse do vazhdojmë të jemi indiferentë, situata do të jetë trishtuese”, prefekti i Gjirokastrës flet për largimin masiv të njerëzve

“Nëse do vazhdojmë të jemi indiferentë, situata do të jetë trishtuese”, prefekti i Gjirokastrës flet për largimin masiv të njerëzve

Për shpopullimin e Gjirokastrës dhe largimin masiv të njerëzve, sidomos të të rinjve, nuk flitet vetëm nga përfaqësuesit e partive opozitare. Ky zhvillim dramatik i viteve të fundit pranohet tashmë edhe nga zyrtarë të mazhorancës. Prefekti i qarkut, Odise Kote, gjatë një takimi për nxitjen e programeve të punësimit, ndër të tjera është shprehur: “E […]

Kumbaro e veshur me kostum të Libohovës në takimin me ministrat e turizmit: Hapja turistike e Ballkanit krijon treg të ri të perbashkët

Sot u mbajt në Tiranë konferenca ministrore e Ballkanit Perëndimor “Heqja e barrierave për një Zhvillim të Qëndrueshëm të Turizmit”. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro, e veshur me një jelek tradicional të Libohovës, në nisje të fjalës së saj u shpreh Shqipëria është pikërisht ura ku kalojnë kulturat, ku historia ka filluar nga […]

Kërkoi seks në këmbim të drejtësisë, shkarkohet ish-kryetari i Gjykatës Gjirokastër

Kërkoi seks në këmbim të drejtësisë, shkarkohet ish-kryetari i Gjykatës Gjirokastër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjirokastrës, Guximtar Boçi. Gjyqtari Guximtar Boçi, i pezulluar prej vitit 2016 pas publikimit të një audio-skandali, u përball me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, ku gjatë seancës dëgjimore dha shpjegime më së shumti për audio-regjistrimin dhe për një apartament në Tiranë në pronësi të bashkëshortes, […]

Çmenduri në Gjirokastër, hajduti me pistoletë lodër tenton të vjedhë recepsionisten e spitalit: Lekët se të vrava (VIDEO)

Çmenduri në Gjirokastër, hajduti me pistoletë lodër tenton të vjedhë recepsionisten e spitalit: Lekët se të vrava (VIDEO)

Gjirokastër– Tentoi të vidhte një shumë parash në recepsionin e spitalit, falë ndërhyrjes së shpejtë të Policisë, vihet në pranga 34-vjeçari. Pas marrjes së njoftimit se në ambientet e spitalit rajonal në Gjirokastër, një shtetas po tentonte ti vidhte një shumë parash recepsionistes, nën kërcënimin e një sendi të fortë, menjëherë shërbimet e Komisariatit të […]

1 2 3 642