Tragjedia e familjes Muxhai në Gjirokastër, akuza për mjekët e maternitetit: Duam drejtësi!

Tragjedia e familjes Muxhai në Gjirokastër, akuza për mjekët e maternitetit: Duam drejtësi!

Familjarët e Kelsjona Muxhait, hedhin akuza të forta ndaj mjekëve të spitalit të Gjirokastrës pas vdekjes së 20-vjeçares pak pasi kishte sjellë në jetë një foshnjë. E reja humbi jetën gjatë orëve të para të 13 nëntorit, pak orë pasi kishte sjellë në jetë një djalë në materintetin e Gjirokastrës. Lindja kishte qenë me operacion […]

Punonte në fasoneri, Covid i merr jetën gruas nga Lazarati, mbyllen dy biznese në Gjirokastër

Punonte në fasoneri, Covid i merr jetën gruas nga Lazarati, mbyllen dy biznese në Gjirokastër

Pasi një grua nga Lazarati ndërroi jetë për shkak të Covid 19, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor i Gjirokastrës ka mbyllur dy fasoneri të cilat operonin duke mos respektuar protokollin AntiCovid. Gruaja e moshës-vjecare ishte punonjëse e një prej bizneseve fason. Pasi gjendja e saj u rëndua ajo u transferua në Spitalin Infektiv në Tiranë, por nuk […]

Covid ‘mbërthen’ Gjirokastrën, 56 raste të reja

Covid ‘mbërthen’ Gjirokastrën, 56 raste të reja

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2723 testime, 150 të shëruar, 563 raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mbajtjen e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë.  Ju rikujtojmë se duke filluar […]

Situata e rëndë nga Covid, mbyllet shkolla “Koto Hoxhi” në Gjirokastër

Situata e rëndë nga Covid, mbyllet shkolla “Koto Hoxhi” në Gjirokastër

Mbyllet deri në një njoftim të dytë shkolla 9-vjeçare “Koto Hoxhi” në Gjirokastër. Sipas njoftimit të dhënë nga drejtoria e shkollës shkak është situata e rëndë pandemike, që ka prekur një pjesë të mirë të mësueseve të shkollës, ndërsa një pjesë e mirë e nxënësve vijnë nga familje të prekura nga COVID-19. Mësimi do të […]

Aksident në Gjirokastër, makina bie nga ura pranë fshatit “Andon Poçi

Aksident në Gjirokastër, makina bie nga ura pranë fshatit “Andon Poçi

Një aksident automobilistik ka ndodhur në fshatin “Andon Poçi” në Gjirokastër, ku një automjet tip ford Fiesta ka rënë nga ura dhe dy persona janë lënduar, njëri prej tyre është Burim Ruko. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë, autoambulancat por dhe zjarrëfikëset që po punojnë poshtë urës për të nxjerrë nga makina çiftin që […]

Fabrika e Glinës në Gjirokastër, njoftim për dy vende të lira pune në pozicionin laborant/e

Fabrika e Glinës në Gjirokastër, njoftim për dy vende të lira pune në pozicionin laborant/e

A dëshironi të bëheni pjesë e kompanisë lider në sektorin e FMCG-së, për të zhvilluar një karrierë në një nga fabrikat më moderne të prodhimit në Shqipëri? Agna Group njofton për dy vende të lira pune në pozicionin laborant/e pranë fabrikës së Glinës në Gjirokastër. NJOFTIMI “ALFA” Sh.a. kërkon të punësojë në Fabrikën e Glinës […]

Shifrat rriten frikshëm dhe po shkojmë drejt mbylljes së dytë, 327 raste të reja me Covid në Shqipëri, 14 në qarkun Gjirokastër

Shifrat rriten frikshëm dhe po shkojmë drejt mbylljes së dytë, 327 raste të reja me Covid në Shqipëri, 14 në qarkun Gjirokastër

Sot në vend është shënuar numri më i madh i viktimave nga pandemia e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se kanë ndërruar jetë 9 persona; një 44 dhe 69-vjeçar nga Tirana, një grua 60 vjeçe nga Mati, një 65-vjeçare nga Durrësi, një 66-vjeçar nga Tropojë, një 68-vjeçar nga Pogradeci, dy 71-vjeçare nga […]

I infektuar me Covid? Reagon kreu i Bashkisë Gjirokastër: Kam simptoma, por po pres përgjigjen e tamponit

I infektuar me Covid? Reagon kreu i Bashkisë Gjirokastër: Kam simptoma, por po pres përgjigjen e tamponit

Pas raportimit të lajmit se kryebashkiaku i Gjirokastrës është infekruar me Covid 19, ka reaguar vetë Flamur Golemi përmes një mesazhi publikuar në faqen e tij në Facebook Miq, pas disa simptomave të lehta që më janë shfaqur një ditë më parë, të ngjashme me Covid 19, vendosa të izolohem në banesë, për të mos […]

6 raste të reja me Covid në Gjirokastër

6 raste të reja me Covid në Gjirokastër

Vijojnë prej ditësh shifrat e larta nga koronavirusi në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një rekord viktimash, ku kanë humbur betejën me virusin e rëndë 7 pacientë. Gjithashtu, gjatë këtyre orëve janë regjistruar edhe 284 raste të reja infektimi, nga 1278 testime të kryera. Të dhënat e […]

Golemi hap letrat, Bashkia Gjirokastër përjashtohej nga vendimmarrja për Luftëtarin sepse kishte më pak se 30% të aksioneve

Golemi hap letrat, Bashkia Gjirokastër përjashtohej nga vendimmarrja për Luftëtarin sepse kishte më pak se 30% të aksioneve

Kryetari i Bashkisë Gjirokastër ka bërë publike më shumë detaje nga prapaskenat e asaj që ka ndodhur dhe po ndodh aktualisht me klubin e futbollit Luftëtari. Gjatë një bashkëbisedimi me futbollistë dhe njerëz të sportit në Gjirokastër, Golemi ka trajtuar disa çështje duke iu referuar dokumentacionit, që nga akt-themelimi i e deri te faturat fiktive […]