Përplasen 3 makina në Gjirokastër, 2 të plagosur

Përplasen 3 makina në Gjirokastër, 2 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar pak minuta më parë në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, ku në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit”, janë përfshirë në aksident rrugor automjetet tip “Audi”, “Volkswagen” dhe “Ford”, automjeti tip “Ford” pas përplasjes ka dalë nga rruga. Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i automjetit tip “Ford” dhe pasagjerja […]

“Çmendet” baristi në Gjirokastër, bën koktejle me emrin e Enver Hoxhës, Bimbashit, Çerçizit e Ali Pashës (FOTO)

“Çmendet” baristi në Gjirokastër, bën koktejle me emrin e Enver Hoxhës, Bimbashit, Çerçizit e Ali Pashës (FOTO)

Përgjatë këtij sezoni veror Gjirokastra ka qenë një ndër qytetet më të vizituara nga turistët. Bizneset përpiqen vazhdimisht të rrisin standardin e shërbimit, të jenë konkurrues me çmimet, por edhe të jenë inovativë e të tërheqin vëmendjen. Së fundi një prej lokaleve në zonën e Pazarit prezanton për klientët e tij koktejlje që mbajnë emra […]

Thirrje për ndihmë/ Nëna e re nga Gjirokastra me leuçemi akute, dhuroni fonde për t’i shpëtuar jetën: Irma duhet t’i shikojë vajzat e saj të rriten (FOTO)

Thirrje për ndihmë/ Nëna e re nga Gjirokastra me leuçemi akute, dhuroni fonde për t’i shpëtuar jetën: Irma duhet t’i shikojë vajzat e saj të rriten (FOTO)

Një nënë e re nga Gjirokastra është diagnostifikuar me leuçemi akute dhe ka nevojë për ndihmë që të kurohet jashtë vendit. 29-vjeçarja Irma Gërxholli qëndron e shtruar në QSUT në Tiranë, por trajtimi mjekësor është i kushtueshëm dhe i shtrirë për një kohë të gjatë. Ajo është nënë e dy vajzave, 5 dhe 1 vjeç. […]

Aksident pranë rrugës Kardhiq-Delvinë, 4 të plagosur në spitalin e Gjirokastrës

Aksident pranë rrugës Kardhiq-Delvinë, 4 të plagosur në spitalin e Gjirokastrës

Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme pranë kryqëzimit të rrugës Kardhiq-Delvinë. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë janë lënduar lehtë 4 persona. Nga të dhënat e para dyshohet se aksidenti është shkaktuar për shkak të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor. Policia ka shpërndarë një informacion paraprak për mediat. Rreth […]

Ikona e muzikës greke rikthehet në Shqipëri, më 4 gusht Glykeria koncert në Dropull (VIDEO)

Ikona e muzikës greke rikthehet në Shqipëri, më 4 gusht Glykeria koncert në Dropull (VIDEO)

Pas koncertit të mbajtur në Tiranë rreth një vit më parë, ikona e muzikës greke, këngëtarja e famshme Glykeria do të rikthehet sërish në vendin tonë. Kësaj radhe koncerti do të mbahet në Dropull si një organizim i bashkisë. Vendi i përzgjedhur është te fusha sportive e fshatit Dervician ndërsa hyrja është e lirë pa […]

Autobusa falas nga Gjirokastra për në Cepo, panair dhe këngë polifonike, çfarë do të ndodhë nesër në hapjen e rrugës Kardhiq-Delvinë

Autobusa falas nga Gjirokastra për në Cepo, panair dhe këngë polifonike, çfarë do të ndodhë nesër në hapjen e rrugës Kardhiq-Delvinë

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi, ka bërë një ftesë publike për të marrë pjesë nesër në ceremoninë e hapjes së tunelit të Skërficës, pjesa e fundit aksit Kardhiq-Delvinë. “Pritja e gjatë për finalizimin e rrugës që afron Gjirokastrën me Sarandën dhe çliron potenciale të jashtëzakonshme zhvillimi merr fund nesër me hapjen e tunelit të Skërficës. […]

Rrahu bashkëjetuesen dhe djalin e saj, pranga 49-vjeçarit në Gjirokastër

Rrahu bashkëjetuesen dhe djalin e saj, pranga 49-vjeçarit në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 49-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij dhe djalit të saj të mitur. “Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin K. R., 49 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në banesën e tij, në lagjen “Punëtori”, […]

Goditet me sende të forta një oficer policie në Gjirokastër, mbërrin në spital në gjendje të rëndë (Emri)

Goditet me sende të forta një oficer policie në Gjirokastër, mbërrin në spital në gjendje të rëndë (Emri)

Sokrat Muho me detyrë efektiv policie në Gjirokatës, është goditur me levë në kokë. Ky i fundit është transportuar për në urgjencën e spitalit në Gjirokastër në gjendje të rëndë.  Mësohet se ai ka pasur debate me tre bashkëfshatarët e tij nga fshati Progonat i Tepelenës dhe sot ata i kanë nxjerrë inatin duke e […]

I mori jetën të riut nga Dropulli, arrestohet shoferi nga Gjirokastra

I mori jetën të riut nga Dropulli, arrestohet shoferi nga Gjirokastra

Për aksidentin tragjik të mbërmjes së kaluar në rrugën Gjirokastër-Kakavijë, pranë fshatit Vrisera ku humbi jetën 32-vjeçari Llambi Çamati, policia njofton se ka arrestuar drejtuesin e makinës “Benz” e cila përplasin zetorin me të cilin lëvizte i riu nga Dropulli. “U arrestua në flagrancë shtetasi I. M., 41 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi duke drejtuar […]

Një infermiere dhe një inspektor AKU-je, bashkëkryetar të PS Libohovë

Një infermiere dhe një inspektor AKU-je, bashkëkryetar të PS Libohovë

Ndryshe nga socialistët në Bashkinë Gjirokastër, në Libohovë nuk ka pasur shumë interes për të kandiduar për drejtimin e PS-së. Në përfundim të afatit zyrtar të aplikimeve mësohet se janë vetëm dy emra që kanë shprehur interes: Dhurata Demiri dhe Jani Memo. Sipas formulës së prezantuar më herët në rastet kur janë vetëm dy kandidatura, […]

1 2 3 690