“Këta nuk meritojnë më asnjë shans”, Ilir Meta denoncon billboardet e PS-së në Gjirokastër (FOTO)

“Këta nuk meritojnë më asnjë shans”, Ilir Meta denoncon billboardet e PS-së në Gjirokastër (FOTO)

Presidenti i republikës, Ilir Meta, ka reaguar pas dy billboardeve të vendosura në Gjirokastër që ironizojnë opozitën, që kërkon të vijë në pushtet. Ja cfarë shkruan Meta në Facebook teksa poston fotot. Dy foto të pabesueshme nga Gjirokastra, që m’i nisi miku i shtrenjtë i demokracisë shqiptare, Martin Henze. Asnjë shqetësim për psikopatinë tuaj ZOTI […]

“Luli, Rrapushi i ri”, Rama nga Gjirokastra: Do t’iu shesë shqiptarëve sapunin për djathë, kërkojnë të rimarrin plaçkën e humbur

“Luli, Rrapushi i ri”, Rama nga Gjirokastra: Do t’iu shesë shqiptarëve sapunin për djathë, kërkojnë të rimarrin plaçkën e humbur

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të fushatës elektorale, ka mbajtur një fjalim përpara qytetarëve në Gjirokastër. Rama theksoi se Basha pritet njësoj sii Rrapush Xhaferri dikur, duke i shtruar rrugën me sheqer, për të marrë plaçkën e humbur. “Ta shikojmë të ardhmen me shumë shpresë. Sot jemi në krah të vendeve të zhvilluara për vaksinimin. […]

“Më 25 prill breshër votash për PS-në”, Rama në Gjirokastër: Luli fle 9 vjet e zgjohet 9 ditë, nuk durojnë dot simfoninë e punës sonë

“Më 25 prill breshër votash për PS-në”, Rama në Gjirokastër: Luli fle 9 vjet e zgjohet 9 ditë, nuk durojnë dot simfoninë e punës sonë

Kryeministri Edi Rama nga Gjirokastra, në vazhdë të fushatës elektorale, zbuloi bisedën me një mike, e cila i ka thënë se Luli fle nëntë vjet e zgjohet 9 ditë. “Ne jemi me kokën lart. Një mikeshë më tha se Luli fle 9 vjet e zgjohet 9 ditë. Sot në Përmet gjen çdo gjë përveç detit […]

Rama në Gjirokastër: Kush voton LSI-PD, derrin maç do merrni. Ilirin lart dhe Saliun poshtë, ose e kundërta

Rama në Gjirokastër: Kush voton LSI-PD, derrin maç do merrni. Ilirin lart dhe Saliun poshtë, ose e kundërta

Nga Gjirokastra, kryeministri Edi Rama ka treguar një bashkëbisedim me një “fallxhore” në një show televiziv, ku ka komentuar me ironi numat përkatës të LSI dhe PD-së, në fletën e votimit. “Më tha fallxhorja ca bën, si do ndash Lulin, po i thua ‘ndahu, ndahu’, po ia ke parë numrat dhe më dha letrën, më […]

Edi Rama sot në Gjirokastër, takimi i madh elektoral në stadiumin e qytetit

Edi Rama sot në Gjirokastër, takimi i madh elektoral në stadiumin e qytetit

Kryeministri Edi Rama do të mbërrijë sot në Gjirokastër për takimin përmbyllës të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Mësohet se organizimi i madh do të zhvillohet në stadiumin “Gjirokastra”, ku pritet të ketë një pjesëmarrje të konsiderueshme, por duke respektuar distancimin social. Takimi nis në orën 15:00. Rama do të mbajë një fjalim […]

Çuçi e Kumbaro takim në Libohovë: PS do të marrë 3 mandate, investimet në Libohovë flasin vetë

Çuçi e Kumbaro takim në Libohovë: PS do të marrë 3 mandate, investimet në Libohovë flasin vetë

“Ne do të fitojmë edhe një betejë tjetër. Do të sfidojmë numrat e qarkut. Nga 4 deputetët që ka qarku Gjirokastër, do të marrim 3. Kjo do të jetë një fitore historike e Partisë Socialiste”. Kështu është shprehur drejtuesi politik i Partisë Socialiste dhe kandidati për deputet, Bledi Çuçi, gjatë një takimi elektoral të zhvilluar […]

Gruaja nga Labova: Do jemi me Edi Ramën deri në vdekje, nuk i vjen turp Berishës që kërkon akoma të jetë deputet (VIDEO)

Gruaja nga Labova: Do jemi me Edi Ramën deri në vdekje, nuk i vjen turp Berishës që kërkon akoma të jetë deputet (VIDEO)

Mirela Kumbaro vijon takimet elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë një bashkëbisedimi me banorë të fshatit Labovë e Sipërme, një grua tregon para kamerës përse duhet të jetë Edi Rama kryeministër i Shqipërisë. “Kemi qenë me Mirelën, kemi qenë me Edi Ramën dhe do të jemi deri në vdekje. Një kryeministër i tillë i […]

Kandidatja e PD-së në Gjirokastër shtrëngon dorën me Mirela Kumbaron, njerëzit që kishte thirrur në takim i bëjnë urimin që vuri në siklet Entela Shehajn (FOTO)

Kandidatja e PD-së në Gjirokastër shtrëngon dorën me Mirela Kumbaron, njerëzit që kishte thirrur në takim i bëjnë urimin që vuri në siklet Entela Shehajn (FOTO)

Mirela Kumbaro është takuar në Ballaban me kandidaten e Partisë Demokratike, Entela Shehaj. Ishte takim i rastësishëm pasi të dy kandidatet ndodheshin aty në kuadër të fushatës elektorale. Por interesant në këtë rast është fakti se një prej atyre që ishte ulur në takimin me Entela Shehajn, ngrihet dhe i thotë Mirela Kumbaros: “Ty bravo […]

Habit Tritan Shehu/ Shkon në Labovë përmes rrugës së re, por e mohon si investim: Askush nuk e di ku shkuan fondet

Habit Tritan Shehu/ Shkon në Labovë përmes rrugës së re, por e mohon si investim: Askush nuk e di ku shkuan fondet

Në fushatën e vitit 2015, Tritan Shehu kur shkonte në Labovën e Kryqit, iu fliste banorëve të fshatit për politikën e jashtme të Shqipërisë, për rrezikun që i kanosej Shqipërisë nga raporti i Ramës më Greqinë. Tjetër gjë donin të dëgjonin e mësonin banorët, tjetër gjë iu thonte Tritan Shehu. 6 vite më vonë kandidati […]

1 2 3 680