Ngjarje e rëndë në Gjirokastër, 35-vjeçarja gjendet pa jetë në banesë

Ngjarje e rëndë në Gjirokastër, 35-vjeçarja gjendet pa jetë në banesë

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Gjirokastra. 35- vjeçarja Alba Taho është gjetur e pajetë në banesë. Fqinjët kanë njoftuar policinë pasi nga banesa në lagjen “18 Shtatori” në qytetin e Gjirokastrës vinin aroma të rënda. Ajo kishte ndërruar jetë prej ditësh, pasi trupi ishte pjesërisht i dekompozuar. Gjirokastër/ Informacion paraprak Rreth orës 11:20 njoftohemi […]

“Mirela Kumbaro gjirokastritja që nuk kursen”, batuta e Ramës për bukën në Labovën e Kryqit (VIDEO)

“Mirela Kumbaro gjirokastritja që nuk kursen”, batuta e Ramës për bukën në Labovën e Kryqit (VIDEO)

Teksa ishte në Labovën e Kryqit për promovimin e një bujtine të ngritur falë mbështetjes me fonde qeveritare, kryeministri Edi Rama bën një ftesë për të shkuar aty dhe ndër të tjera për të provuar gatimet vendase. Në dorë ai mban një bukë që e ka përgatitur vetë zonja e shtëpisë. Rama thotë se duhet […]

Ramën e zë vapa në Labovën e Kryqit, freskohet me ujin e Buretos në kroin e fshatit (VIDEO)

Ramën e zë vapa në Labovën e Kryqit, freskohet me ujin e Buretos në kroin e fshatit (VIDEO)

Në vijim të vizitës në qarkun Gjirokastër, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe në fshatin Labovë e Kryqit në Libohovë, ku është hapur shtëpia e parë që pret turistë. Bujtina është ngritur edhe me fonde përmes AZHBR. “Labovë e Kryqit, Libohovë – Në bujtinën “Maria”, shtëpia e parë që hapet për turistët në këtë fshat […]

35 metrat e fundit për hapjen e tunelit, Rama në kantierin e rrugës Kardhiq-Delvinë (VIDEO)

35 metrat e fundit për hapjen e tunelit, Rama në kantierin e rrugës Kardhiq-Delvinë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama inspektoi punimet në rrugën Kardhiq-Delvinë ku është drejt përfundimit tuneli i Skërficës. Sipas asaj që tha ministrja e Transporteve, Belina Balluku, kanë mbetur vetëm 35 metrat e fundit për hapjen e tunelit. Kompania që zbaton investimin pritet t’i përfundojë brenda javës së ardhshme. Përfundimi i kësaj vepre të rëndësishme infrastrukturore në jug […]

Truall në Sarandë, shesh ndërtimi në Dropull dhe vajza e shkolluar në Amerikë, gjyqtarja e Gjirokastrës, Mirela Iliopullo nuk justifikon dot pasurinë. Pritet shkarkimi të martën

Truall në Sarandë, shesh ndërtimi në Dropull dhe vajza e shkolluar në Amerikë, gjyqtarja e Gjirokastrës, Mirela Iliopullo nuk justifikon dot pasurinë. Pritet shkarkimi të martën

Gjyqtarja e Gjirokastrës, Mirela Iliopullo u përball të premten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit dhe dha shpjegime vetëm për pasurinë –kriteri i vetëm për të cilin u përfundua hetimi administrativ. Procesi i vetingut ndaj Iliopullos po kryhet nga trupa e kryesuar nga Valbona Sanxhaktari, me relator Lulzim Hamitajn dhe anëtare Xhensila Pinen. Në cilësinë […]

Gjirokastër, gjendet një person i vdekur në fshatin Mashkullorë (Emri)

Gjirokastër, gjendet një person i vdekur në fshatin Mashkullorë (Emri)

Një person është gjetur i pajetë sot në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës. Policia ka shpërndarë për mediat një njoftim të shkurtër, ku thotë se 35-vjeçari Eduart Saka dyshohet të ketë ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Sidoqoftë po vijojnë hetimet. Njoftimi  Rreth orës 11:40, në fshatin Mashkullorë, Gjirokastër, në banesën e një të afërmi, është gjetur […]

Akuzohet për ngacmim seksual të 3 vajzave të mitura, 61-vjeçarit nga Erindi i bien të fikët në Gjykatën e Gjirokastrës

Akuzohet për ngacmim seksual të 3 vajzave të mitura, 61-vjeçarit nga Erindi i bien të fikët në Gjykatën e Gjirokastrës

61-vjeçari Vasil Mullaj ka dalë sot para Gjykatës së Gjirokastrës për t’u njohur me masën e sigurisë, pasi akuzohet për ngacmim seksual ndaj tri vajzave të mitura. Mesohet se 61-vjeçarit i ka rënë të fikët në sallën e gjyqit, kur po jepej masa ndaj tij. Ai ka humbur ndjenjat në sallën e gjyqit, pasi ka […]

Skandali në Gjirokastër, të moshuarit nuk i jepet dëmshpërblimi që i takon/ Prokurori Julian Çafka deklaron ‘varfanjak’ biznesmenin që jep me qira prona (VIDEO)

Skandali në Gjirokastër, të moshuarit nuk i jepet dëmshpërblimi që i takon/ Prokurori Julian Çafka deklaron ‘varfanjak’ biznesmenin që jep me qira prona (VIDEO)

Një 80 vjeçar po endet prej më shumë se 20 vitesh në dyert e institucioneve të drejtësisë, për të marrë dëmshpërblimin prej 6 milionë lekë të vjetra që i kanë caktuar vetë këto organe. Nelo Hatika denoncoi në emisionin investigativ se ka fituar disa vendime gjyqësore, të cilat detyrojnë një pronar të një fasonerie ti […]

Prokurorët KÇK që presin Vettingun/ Çudia në Gjirokastër, Julian Çafka e nxjerr biznesmenin të varfër! Të moshuarit i mohohet dëmshpërblimi (VIDEO)

Prokurorët KÇK që presin Vettingun/ Çudia në Gjirokastër, Julian Çafka e nxjerr biznesmenin të varfër! Të moshuarit i mohohet dëmshpërblimi (VIDEO)

Një 80 vjeçar po endet prej më shumë se 20 vitesh në dyert e institucioneve të drejtësisë, për të marrë dëmshpërblimin prej 6 milionë lekë të vjetra që i kanë caktuar vetë këto organe. Nelo Hatika denoncoi në emisionin investigativ se ka fituar disa vendime gjyqësore, të cilat detyrojnë një pronar të një fasonerie ti […]